Začiatok skialpovej sezóny

12.11.2007
zaciatok-skialpovej-sezony

Cesta na Sliezsky dom má určite ďaleko od poriadnej skialpovej túry, napriek tomu je vo Vysokých Tatrách len málo závislákov od "bieleho prášku", ktorí tu nezvyknú chytať prvé pľuzgiere na začiatku sezóny. Raz darmo, táto cesta je známa prvou šľapačkou, ktorú umožní už prvých 10 centimetrov snehu. Ochladenie a sneženie v posledných dňoch nemali za následok len skoré začatie lyžovačky na Interskom, ale už koncom týždňa sme počuli o prvých pokusoch "srieňových" jazdcov na Sliezsky dom. Po včerajšom pokuse napešo, keď sme stretli viacerých lyžiarov sme oficiálne zahájili zimnú sezónu aj my.


cesta na Sliezsky dom 12.11.

Po včerajšom pokuse napešo, keď sme stretli viacerých lyžiarov sme oficiálne zahájili zimnú sezónu aj my. Šlapať sa dá od rampy, snehu postupne pribúda a od mosta sú už ozajstné zimné podmienky. V zjazde odporúčam radšej zobuť lyže také dve zátačky pred koncom. Samozrejme pokiaľ nemáte na to určené "kameňáky."


Podľa našich informácií sú podmienky dobré aj na ceste na Popradské pleso a najviac snehu napadlo vraj na Štrbskom plese. Takže týmto považujem skialpovú sezónu za zahájenú. Na týchto stránkach by sa mali počas nej objaviť reportáže z Ortlerských Álp, Talianskych Dolomitov a neobídeme ani naše Tatry. Dúfajme že bude veľa snehu a málo lavín.

Prajem všetkým peknú zimu!

Vetroplach.

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri