Skialpovo aktuálne z Martinských holí

23.12.2011
skialpovo-aktualne-z-martinskych-holi

Deň pred štedrým bolo v kotline šedo až strach, ale Živá panoráma ukazovala na Holiach krásne slnečno. Tak som dal aspoň povinný okruh na rozchodenie. Pred obedom aj tak padli mraky, ale aspoň začalo snežiť, hádam poriadne pribudne prášku. Zatiaľ je hore nejakých 20-30 čísel, niekde ani čučoriedky nezakrylo.

 

Od spodku sa šliapať dá len po serpentínach zo Strání, z vrútockej strany je to horšie - ako tak od sedla pod Hradišťom po novo rozšírenej zvážnici, aj keď niekto to už skúšal aj lesom po žltej. Tam ale treba pomedzi konáre kľučkovať. Najistejšie je to od Partizánskej studničky - po zvážnici na Dlhú lúku a odtiaľ do sedla Prašivé na hrebeň je to úplne super.

 

Na Minčol sa dá vyjsť komfortne, len potom smerom dole treba pár desiatok metrov lyže zniesť. Ale aj tu to už niekto skúšal na lyžiach. Veď po ňom aj pekné šutre ostali odkryté :-( Na druhú stranu je hrebeň smerom na Krížavu v pohode, komfortná stopa natiahnutá, pešiakmi neskazená. Prepadáva sa to do čučoriedok len na Šíravách a tesne pod vysielačom, ale len trošku. Záverečný úsek cez kosodrevinu je tradične trochu na tesno, ale plaziť sa netreba, len palice za sebou ťahať.

 

Po zjazdovke som zbehol na cestu a po nej nazad k autu pri studničke. Je tam pekne odhrnuté (ako vždy) malé parkovisko pod zákrutou - smerom ku studničke je z cesty len úzky pruh na jedno auto, tam by som sa vlekárom radšej nepchal. Ďalej dolu po ceste sa dá pekne zlyžovať ešte zo tri kilometre, ale spodok je už zodratý a hlavne posypaný štrkom :-(

 

Rišo Pouš

Fotky Skialpovo aktuálne z Martinských holí

Diskusia

RE: Skialpovo aktuálne z Martinských holí
Ripo 30.12.2011
Pre potenciálnych silvestrovských šliapačov: na pásoch je to ako-tak bezpečné od dela, ale po ceste, nie skratkami. Kto pôjde už zdola na pásoch, nemusí čelovku zapnúť, bude sa mu pekne iskriť :-)

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri