Skialpaktual - Skialpaktual zo Zmrzlej doliny - Vetroplach magazin

Skialpaktual zo Zmrzlej doliny

14.02.2011
skialpaktual-zo-zmrzlej-doliny

13.2. – Baranie sedlo zlyžované

 

Podmienky v Tatrách sa trošku zmenili. Šľapať sa dá od odbočky na Tatranské Matliare, tak isto sa sem dá aj zlyžovať od Brnčalky. Fľaška a záverečný výšvih do Baranieho na mačkách po vyfúkanom ľade zo soboty. Zvyšok Zmrzlej doliny lyžba neskutočná. Snehová perina sa sem-tam strieda s ľadovými platňami, ale dá sa to bez problémov zlyžovať. Z Baranieho sedla smerom do Malej Studenej doliny je síce nový sneh, ale poriadna škrupina.

 

V tento deň bolo vidieť aj prešľapaný a zlyžovaný prechod z Malej do Veľkej Studenej doliny cez Priečne sedlo. Skialpinistom sa isto šlo skvele, od Hrebienka sa dá ísť na lyžiach v podstate až pod sedlo.

 

Momentálne je z celých Tatier najviac snehu v Zmrzlej doline. Vystúpiť a zlyžovať touto dolinou je vlastne taká maturita skialpinistu. Odporúčaná výstroj: mačky, haršajzne, čakan. Čakajú tu na vás za súčasných podmienok dva výstupy na mačkách, dva zjazdy úzkym žľabom a medzitým parádna dolina.

 

Pozitívne je určite aj to, že chatár Tomáš Petrík so svojimi ľuďmi pravidelne nahadzujú sneh na cestu nad Šalvijovým prameňom a uľahčujú tak cestu nielen snežnému skútru ale aj lyžiarom.

 

 

Martina, Martin, Rišo

 

Fotky Skialpaktual zo Zmrzlej doliny


Diskusia
RE: Skialpaktual zo Zmrzlej doliny
Jaraba 25.02.2011
Kurník šopa - a my nelyžiari sa musíme len po chatách zabíjať :-/

Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 3909783