Skialpaktual zo Zmrzlej doliny
14.02.2011
13.2. – Baranie sedlo zlyžované
Podmienky v Tatrách sa trošku zmenili. Šľapať sa dá od odbočky na Tatranské Matliare, tak isto sa sem dá aj zlyžovať od Brnčalky. Fľaška a záverečný výšvih do Baranieho na mačkách po vyfúkanom ľade zo soboty. Zvyšok Zmrzlej doliny lyžba neskutočná. Snehová perina sa sem-tam strieda s ľadovými platňami, ale dá sa to bez problémov zlyžovať. Z Baranieho sedla smerom do Malej Studenej doliny je síce nový sneh, ale poriadna škrupina.
V tento deň bolo vidieť aj prešľapaný a zlyžovaný prechod z Malej do Veľkej Studenej doliny cez Priečne sedlo. Skialpinistom sa isto šlo skvele, od Hrebienka sa dá ísť na lyžiach v podstate až pod sedlo.
Momentálne je z celých Tatier najviac snehu v Zmrzlej doline. Vystúpiť a zlyžovať touto dolinou je vlastne taká maturita skialpinistu. Odporúčaná výstroj: mačky, haršajzne, čakan. Čakajú tu na vás za súčasných podmienok dva výstupy na mačkách, dva zjazdy úzkym žľabom a medzitým parádna dolina.
Pozitívne je určite aj to, že chatár Tomáš Petrík so svojimi ľuďmi pravidelne nahadzujú sneh na cestu nad Šalvijovým prameňom a uľahčujú tak cestu nielen snežnému skútru ale aj lyžiarom.
Martina, Martin, Rišo
Fotky Skialpaktual zo Zmrzlej doliny
Diskusia



















Parc Hotel
Apartmán v Rakúsku 