Suldenaktual 10

08.02.2009
suldenaktual-10Po nejakom čase sú tu opäť aktuálne informácie zo Suldenu. Za posledný týždeň tu napadlo takmer meter nového snehu a teraz už môžem povedať pokojne, že táto zima je niečo mimoriadne. Aj domáci krútia hlavami a spomínajú kedy zažili niečo také. V utorok sme využili s kamarátom náhle vyčasenie a prešlapali sme stopu na Vertainspitze. Potom začalo opäť snežiť a ako to vyzeralo v Suldene 7.2. sa môžete pozrieť na fotkách.
Na záver ešte informáciu o tom, že susedná dedinka Trafoi je kôli lavínam odrezaná od sveta. Cesta do Suldenu je zatiaľ priechodná, očakáva sa však ďalšie sneženie.


M.B.

Fotky Suldenaktual 10

Diskusia

RE: Suldenaktual 10
Robo 08.02.2009
tak toto je sen teda

RE: Suldenaktual 10
cendo (http://cendo.skialpfest.sk/blog/) - 12.02.2009
peknee. inak lavinove nestastia neboli ziadne v takej vynimocnej zime? je na webe nejakej talianskej HS zoznam lavin.nehod?

RE: Suldenaktual 10
gorzi (gorzi@centrum.cz) - 24.02.2009
Ahoj, díky moc za tyhle informace. Do Suldenu se chystám 8.3. (přesněji do Stelvia) tak doufám, že sněhu bude pořád dost. Ale Tvoje informace a fotky mi pomohly udělat si o oblasti hezkou představu :) Nemáš někde fotky z Kanonenrohr ? Všude se o tom píše ale fotky nejsou nikde....

RE: Suldenaktual 10
martin 25.02.2009
som rád, že tieto informácie niekomu poslúžia aj v praxi, neviem presne čo si myslel pod tým kanonenrohr, ak si mal na mysli delá neďaleko Casati, tak fotky sú v Suldenaktuali 16 z minulej zimy

RE: Suldenaktual 10
gorzi 25.02.2009
Toto jsem našel na netu: Zdejší terén vyhledávají příznivci freeridu: jízdu volným terénem si dopřávají z nadmořských 3300 m až do údolních 1900 m. Tipem pro extrémní lyžaře nechť je Kanonenrohr - 600 výškových metrů adrenalinu při "sešupu" úzkým padákem s parádním výhledem. Měl by to být konec černé sjezdovky, označený číslem 1c z Schaubachhutte dolů do Suldenu.

RE: Suldenaktual 10
martin 26.02.2009
pozrel som si to na stránke sulden.com tzv. cannonenrohr je len úzka zjazdovka, jednoznačne freeridová pecka je Schontaufspitze, Ypsilon a Hochleiten viac sa dozviete v článku Sulden-lyžiarske stredisko zajtra tam pridám fotky spomínaných zjazdov (nájdete ho v archíve)

RE: Suldenaktual 10
Radka a Radim (rhajkova@googlemail.com) - 17.03.2009
Ahoj KLUCI !!! Zdravime z Londyna... Jak to jde??? Doufam, ze si nas pamatujete z Ilse!!! Urcite se ozvite at si muzeme vymenit fotky z te party ;DD Mate tady bajecne fotky... Tak se urcite ozvite budu se tesit. Radka a Radim

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri