Skialpaktual - Tatranský veľkonočný skialpaktuál - Vetroplach magazin

Tatranský veľkonočný skialpaktuál

29.03.2016
tatransky-velkonocny-skialpaktual

V piatok sme sa s Martinom, Matúšom a Peťom vybrali obzrieť podmienky v Mlynici. S Maťom sme sa rozlúčili pod Satanom (zvyšok jeho prieskumu už poznáte zo Skialpaktálu Mlynická a Mengusovská). Zvyšná trojka sme obzreli cestu na Satana - konkrétne L2 zo skialp sprievodcu Mira Peťa. Podmienky rôznorodé - striedavo prašan a dosky, v kľúčových pasážach (skalný prah) ľad. Potrénovali sme.

V sobotu dorazilo sneženie a zaradili sme oddychový deň.

V nedeľu v pozmenenej zostave s Maťom2 a Matúšom opäť v Mlynici. V doline cca 5-10cm nového snehu. Ale zatiahnuté. Hmla sa však postupne rozostupuje a my identifikujeme líniu P na Diablovinu. Viditeľnosť trvá akurát počas výstupu. Striedavo ostrovčeky nafúkaného a sfúkaného prašanu, miestami aj nad kolená. Potom sa znova ponárame do hmly, ale tentokrát ju vítame - aspoň dlhšie vydrží biely prášok v tej najlepšej konzistencii :) Vrchol Diabloviny od sedielka prehnitý sneh - oblačnosť sa držala nižšie, tu od rána pieklo slnko. Zjazd je pohodový, užívame čerstvý sneh. Kľúčové miesto prekonávame zoskokom ako to popísal Miro Peťo. Spodný žľab a výstup z neho prašan za odmenu. Nižšie sa už stihla vytvoriť kôra a vata.

Východný_Mengusovský

Pondelok vo štvorici s Matúšom, Peťom a splitboardistom Marekom dávame pokus na Východný Mengusák severom k Czarnemu stawu. Výstup od Hincovho plesa v striedavých podmienkach - betón, kôra, prašan až doska. Na severe je to našťastie o inom - opäť najvyššia kvalita, ani netreba hovoriť, čo to znamená :) Prašanu je tu 20-30 čísel, iba sem dam doska a pod tým tvrdý starý podklad. Celá línia nádherná lyžba, iba nad Czarnym stawom náznaky kôrky. Rovnaký sneh je aj sever Rysov, kadiaľ stúpame pre návrat. Zjazd z Rysov JZ žľabom = rozjazdený betón, kôra, dosky, nižšie ale parádny firn až na chodník. Celkovo najlepší zjazd sezóny.

Rišo B.

Fotky Tatranský veľkonočný skialpaktuál


Súvisiace články:

Diskusia
RE: Tatranský veľkonočný skialpaktuál
Jano 29.03.2016
Riso, koho ste mali ako masera zo sebou, oh moje nozicky, alebo?

RE: Tatranský veľkonočný skialpaktuál
Riso B. 31.03.2016
Jano, po pondelku bola unava ale svalovica kupodivu nie. asi nechodime nadoraz :)

Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4494781