Skialpaktual - Suldenaktual 17 - Vetroplach magazin

Suldenaktual 17

26.03.2009
suldenaktual-17V Suldene bolo v posledných dňoch počasie veľmi premenlivé, počas dňa sa vystriedalo takmer všetko čo počasie môže ponúknuť. Vo výškach k tomu fúkal pravidelne silný severák a tak nejaké vážnejšie akcie nehrozili. Dnes sme využili poobedňajšie vyčasenie na menšiu prechádzku a konečne som aj vyfotil aktuálny stav severnej steny Königspitze. O túto fotku bol záujem od viacerých ľudí.

K aktualitám by som spomenul zážitok jednej skupinky skialpinistov, ktorí robili prechod okolo Ortlera. Posledný deň mali za úloh prejsť cez Ortlerpass, počasie im to však neumožnilo a tak zlyžovali až do Bormia. Keďže passo Stelvio je v zime zavreté a oni mali autá v Suldene, museli si zobrať taxík až do Suldenu. Ten im po výlete cez Livigno a Offenpass vyúčtoval sumu 350 eur. Túto príhodu som spomenul ako príklad, na čo všetko treba byť pri plánovaní túry pripravený.

M.B.

Fotky Suldenaktual 17


Diskusia
RE: Suldenaktual 17
iva (ivana.filova@gmail.com) - 27.03.2009
dik za tu fotku severky :) super info. No severka je zatial na tom dost biedne, tak inokedy :)

RE: Suldenaktual 17
cendo 28.03.2009
no my sme na to pripraveny boli, holt pri prechode je riziko pocasia vzdy... ale taxik sa rozdelil medzi 7os, takze to nebolo take hrozne..

Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4498687