Skialpaktual - Sulden aktuálne 008 - Vetroplach magazin

Sulden aktuálne 008

15.03.2008
sulden-aktualne-008Po dvoch týždňoch pracovných stresov od posledného aktualu zo Suldenu som si včera vychutnal nočný vertikal: Suldner touren ski rennen Voľný deň som strávil v posteli, počasie už pár dní nebolo nič moc. pretrváva teplé počasie, sneh sa topí a nad touto zimou sa už neoplatí strácať slová... Ľadová vežička na obrázku z januára sa už tiež roztopila.

Ťažko som hľadal motiváciu na preteky vzhľadom na to v akom som stave. Nakoniec rozhodlo to, že som predsa len dostal voľno. Tak som sa vybral vyskúšať ľahkú výstroj v akcii a porovnať ju s minulým rokom, keď som okrem viazania mal všetko ťažšie. Nočné preteky s hromadným štartom vedú po zjazdovke na Kanzel. Trať má prevýšenie 500 metrov. Štart je o 21 hod. Upravená trať vo večerných hodinách zvykne byť zamrznutá a na strmých úsekoch to nie je moc sranda.

Už na štarte som tušil, že to nebude prechádzka. Prvé dva rady obsadili nadupaní borci, všetci s najlepšou výstrojou, viacerí mali špeciálne poupravované topánky len na šľapanie do kopca. Tak som nakoniec vyštartoval z druhej rady, pod mostom som napočítal pred sebou 12 ľudí. Potom som sa už sústredil na "svoj" pretek. Až po hodine v cieli som sa dozvedel pre mňa šokujúcu správu: 5 miesto s časom o 2min13sek lepším, ako v minulom roku. "Takže tie schody čo máme v reštike predsa len majú niečo do seba."

Víťazom sa stal Švajčiarsky reprezentant Berni Tschalär v novom traťovom rekorde 21: 39. Pri večeri sme sedeli spolu a okrem iného mi stihol povedať:
"Na majstrovstvá sveta som sa nekvalifikoval"
Ja na to: "To je vo švajci taká konkurencia?"
"Nezúčastnil som sa kvalifikačných pretekov. Pracujem na plný úväzok ako rušňovodič a nedostal som voľno..." Prebrali sme aj neplánovaný štart Petra Svätojánskeho na Pierra Mente (reportáž neskôr) a veľa ďalších vecí. Potvrdila sa mi jedna vec, že spoločenská akcia po takýchto pretekoch je často dôležitejšia, než samotné preteky. Boli tu všetci vodcovia zo Suldenu a bola celkom sranda...

Fotky Sulden aktuálne 008


Diskusia
Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4494814