Sulden aktuálne 001

23.12.2007
sulden-aktualne-001+++ Nová rubrika +++
      Aby sa mi tu nemiešali články, ktoré už po pár dňoch strácajú na aktuálnosti spolu s článkami nadčasovými, ktoré budú môcť aj po rokoch poslúžiť ako inšpirácia a zároveň sprievodca, rozhodol som sa vytvoriť novú rubriku. Jej názov bude, ako ste si už všimli Sulden aktuálne, vždy aj s poradovým číslom.
      Netreba veľké dedukčné schopnosti na to, aby ste uhádli o čom asi bude. Chcel by som maximálne využiť informácie, pri zdroji ktorých teraz som a poskytnúť tak komplexný a hlavne aktuálny pohľad na zimu v tomto tak trochu zastrčenom stredisku.

          Pohľad na Sulden zo Suldenspitze (foto: 20.12.2007)

      Pravidelné Info o počasí a snehových podmienkach by malo pomôcť všetkým lyžiarom, skialpinistom a horolezcom, ktorí sa chystajú v zime do okolia, či priamo sem. Samozrejme pridám vždy aj nejaké aktuálne fotky, takže tu budete mať aj niečo ako Web cameru. Mimochodom, tie webcamy zo Suldenu za veľa nestoja.
      Nemám žiadny komerčný záujem aby som tu nasilu priťahoval ľudí a tak sa môžete tešiť na stopercentne objektívne informácie.

          Trhliny na ľadovci ešte nie sú celkom pod snehom. (foto: 20.12.2007)

          Poďme k aktuálnemu stavu: dnes pustili Langenstein, tretiu lyžiarsku oblasť z troch (lyžiarske stredisko si predstavíme podrobne neskôr). Snehové podmienky sú len o trošku lepšie, ako v minulej katastrofálnej zime. Nejaký freeride mimo zjazdoviek zatiaľ nie je možný, ale vleky už jazdia všetky.
          Čo ma ale najviac potešilo, výšlap na Suldenspitze cez Suldenský ľadovec má oveľa viac snehu ako pred rokom a dá sa už v pohode absolvovať. Dalo by sa už aj pokračovať smerom na Cevedale. Ľadovec je prikrytý čerstvým snehom.

          Pohľad na Cevedale (vpravo) zo Suldenspitze.

+++"Šlapem... teda som!..."+++ Tesne pod vrcholom Suldenspitze (20.12.2007)

          Posledné dni bolo pekne a zima, aj pod -10 stupňov. Zjazdovky sú prikryté prevažne umelým snehom. Treba mať tvrdé lyže a nabrúsené hrany.
          Takže na začiatok asi toľko. Popri aktuálnych podmienkach by som tu chcel napísať aj čo najviac informácií, ktoré by Vás mohli zaujímať.
"Pýtajte sa ma na čo chcete, a ja na čo chcem Vám odpoviem..."

          M.Bartoň


Súvisiace články: Skialp pod Ortlerom / Oblasť: Ortlerské Alpy

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri