Skialpaktual - Skialpový maratón na Kubínskej Holi - Vetroplach magazin

Skialpový maratón na Kubínskej Holi

24.01.2011
skialpovy-maraton-na-kubinskej-holi

          Sobota 22. januára 2011, hádam je konečne po dvojtýždňovom odmäku, ktorý zlízal všetko čo sa dalo aj z toho mála čo ostalo po odmäku vianočnom :-( Skialpové preteky v tejto mizérii? Jedine po zjazdovke na „umeláku“. Teplota síce klesla k -8 stupňom, ale snehu nikde. Tých pár milimetrov prašanu len kryje skaly a ľad na zjazdovke. Ski park akurát dnes po nútenej pauze zahajuje prevádzku v dolnej časti, lenže v hornej nie je zasnežovanie a podľa toho to tam aj vyzerá. Šutre, čučoriedky, pníky trčia zo zvyškov firnu, niektoré ani netrčia a o to je to horšie. V poslednom strmom úseku aj ľadom podstlaté, niektorí si na ňom aj ustlali.

 

 

Aspoň sa ukáže, kto „nie je otrokom svojich lyží“ a nebude ich šanovať. Pravidlá sú jednoduché: štart až dolu, obrátka až hore, cieľ až pri bare :-) A až o 15:00, čo je od deviatej od rána dosť výživné – veď maratón. Kontroly žiadne, všetko na čestné slovo. Najlepší to dali 6 až 7 krát. Cieľová rovinka - serpentínka nad chatou bola tiež riadne iskrivá, čerstvý poprašok všetko pekne zakryl, až kým tade niekto na lyžiach neprešiel, no fuj. Zamračené a trochu vetríka spoza kopca asi väčšine vyhovovalo, lebo keď sa ukázalo slnko, niektorí si sťažovali, že sa začínajú prehrievať. Nakoniec sa všetkých asi 32 maratóncov (z toho 7 „tých krajších“) našlo v tom bare, niektorí sa dokonca pridali k pretekom až po štarte, tak sa im to zapáčilo. Zjazdárov bolo na svahu máličko, a keby aj nie, je dosť široký, aj šľapiek by sa oveľa viac zmestilo. Parádna akcia to bola, ideálna do snehovej mizérie. A ak nebude budúci rok taká utajená, isto viac ľudí príde. Len či sa pomestia v tom bare?

 

Rišo Pouš

 

 výsledky:  www.jamesdk.sk

Kto sa v galérii tu pod článkom nenašiel, viac fotiek a v plnej veľkosti nájde na http://www.ulozto.sk/7518290/kubinska-hola-preteky-rar

Fotky Skialpový maratón na Kubínskej Holi


Diskusia
RE: Skialpový maratón na Kubínskej Holi
miki (0903803917) - 24.01.2011
Pekná reportáž slovom i obrazom. Ďakujem-e. Ak dožijem-e o rok dovidenia. Teším sa aj na zástupcu z Vetroplacha.

Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4494770