Skialpaktual z Vysokých Tatier

12.01.2013
skialpaktual-z-vysokych-tatier

Slnečné ráno a čerstvý sneh je kombinácia, ktorá vás vyženie von napriek treskúcemu mrazu. Aspoň sa prebehnúť na kafé na Brnčalku a popozerať, ako to vyzerá so snehom.

 Lákavo zasnežené a ožiarené svahy Belaniek vidno dobre už z auta od Veľkej Lomnice. Na Šalviovom prameni vyhráva prísľub slnka nad cestou mrazivého tieňa - a chodník smer Kopské sedlo. Je tu stará známa trasa, ktorá patrila pred štvrťstoročím k novembrovým klasikám. Prvých 30 cm jesenného snehu v Kopskom sedle vždy garantovalo vzhľadom na trávnatý podklad a smer vetra najlepšiu lyžovačku v Tatrách. Svahy Hlúpeho nesklamali ani po rokoch, plné nafúkaného snehu. Nevadí, že nie je november, ale už január. Na vrchole spoločnosť kamzíkov, nádherné výhľady a kosa. Ešte sa žiada krásy, na Jeruzaleme teda znova nalepiť pásy a cez bývalú Kežmarkú chatu smer to vytúžené kafé.

4,5 hodiny súvislého potešenia a nakoniec perfektný štrúdel na Brnčalke.

            Juraj

Fotky Skialpaktual z Vysokých Tatier

Diskusia

RE: Skialpaktual z Vysokých Tatier
Michal 12.01.2013
Dobrý deň, nádhera... často sa chodievam do ždiaru ubytovať, či leto, či zima... raňajky zvyknem stráviť nadržanými pohľadmi na tieto vrcholy. Možno trochu triviálna otázka, ale ako to je s prístupnosťou Belianských Tatier? Bolo mi známe, že predčasom mali celoročnú uzáveru, už sa to (ako vidím) zmenilo ? Ďakujem :)

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri