Skialpaktual z Furkotskej doliny

07.02.2011
skialpaktual-z-furkotskej-doliny

             Dnes som sa vybral do končín, z ktorých ešte skialpaktual nebol. Z Parkoviska pri Fise som vyrazil o 2h20min, dosť neskoro na skialpovú túru... Vyšliapol som na Solisko po umelom prášku, na pásoch som sa vydal chodníkom do Furkoty, po chvíli som musel však lyže zobrať do ruky a zbehnúť dole peši.

V doline som pripol lyže, boli tam nejaké staršie stopy, tak som sa vybral po nich smerom hore kľučkujúc medzi kameňmi a kosodrevinou. Sneh je tvrdý, miestami ľadový, ale dalo sa. V závere doliny som konečne uvidel, kam sa podel ten nový víkendový sneh - bol naviaty vo Furkotskom sedle. Hneď mi bolo jasné, že tam dnes nepôjdem.

Na záver prechádzky som si ešte vybehol do Bystrého sedla kuknúť ako to vyzerá v Mlynici. Na Štrbskom štíte bolo vidieť starú stopu lyžiara. Zjazd z Bystrého dole dolinou bol po tvrdom snehu parádny, sem tam som musel hľadať cestu pomedzi kamene, ale šlo to.

 

západ_slnka_zo_Soliska

 

Pre všetkých, čo sa chystajú v najbližších dňoch hore: Mačky, Haršajzne, Čakan !!!  - bude tvrdo

 

M.B.

 

 

Fotky Skialpaktual z Furkotskej doliny

Diskusia

RE: Skialpaktual z Furkotskej doliny
Rišo B. 07.02.2011
Pekne si využil dnešné počasie, aj keď fučalo, ale už zasa slnečno :)

RE: Skialpaktual z Furkotskej doliny
Matus Vnencak 08.02.2011
Nevie niekto o niekom, kto ma prejdene vsetky sedla VT (V-Z, prip. opacne) na skialpoch na jeden sup?

RE: Skialpaktual z Furkotskej doliny
martin 08.02.2011
Najcennejší skialpový prechod v tatrách je Gipsyho prechod, dodnes nebol zopakovaný... Tatranská klasika: Popradské - Brnčalka sa chodí bežne. Trasa má viac variánt. Okrem toho bolo spravených viacero zaujímavých prechodov v smere V - Z alebo opačne. Minimálne o jednom sa tu chystám aj napísať. Ak by niekto chcel zverejniť článok o svojom prechode, budem veľmi rád!

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri