Skialpaktual: Svišťový štít vo Veľkej Studenej

27.01.2013
skialpaktual-svistovy-stit-vo-velkej-studenej

V sobotu sa hliadka VetroTeamu vydala opäť do Veľkej Studenej. Úloha bola dobre si šliapnuť, zalyžovať, vychutnať inverziu a samozrejme priniesť kvalitné info o podmienkach.

Šliapať sa dá už od Smokovca čo je super, rovnako sa dá v pohode zísť dole na lyžiach. Vyšli sme hore Húpačkami - chodník je úzky, ale dá sa vyjsť hore i dole. Do Brány sa šliape zimnou cestou. V nej sme sa vydali smer Generál zohriať sa na slniečku, bo v tieni zima.

Pod Závraťom sme odbočili vľavo na hrb a na pásoch sme si to namierili popod Bradavicu a Kupolu do Divej kotlinky a hore na Svišťový. Všade tu je dostatok snehu. Na pásoch sme vyšliapli až hore na vrcholový hrebeň.

Lyžovačka dole bola parádna. Najprv prašan, potom dole pod Prielomom to už bolo premenlivé, občas aj kôra. Lyžovačka vo Výtoku pod Zbojníčkou už bola ťažšia. V dolnej časti kôra, ale skialpinista v Tatroch musí mať kôru rád a poctivo v nej trénovať :) Jednoducho je to neoddeliteľná súčasť väčšiny tatranských túr.

Zjazd chodníčkom parádny, adrenalínový a Húpačky luxusné. A aby sa nepovedalo, na záver ešte luxusná cesnačka na Zamke a šup ho potme do Smokovca.

Rekapitulácia podmienok: Zo Smokovca na Svišťák hore i dole všetko na lyžiach a všetko po snehu...

 

M.Bartoň

Fotky Skialpaktual: Svišťový štít vo Veľkej Studenej

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri