Skialpaktuál: Prašanový poplach v Tatrách

03.04.2015
skialpaktual-prasanovy-poplach-v-tatrach

 Aktuálne informácie z Vysokých Tatier:

Dnes ráno (piatok) sa oplatilo prísť na Štrbské pleso skoro, potom už nasledoval dopravný chaos. Celý deň v okolí husto snežilo. Za posledné tri dni napadlo na Štrbskom plese a v dolinách nad ním METER čerstvého prášku!

Stopa magistrálou a neskôr zelenou na Popradské pleso bola prešlapaná. Na Popradskom plese panovala vianočná atmosféra :) Chodník do Mengusovskej doliny bol neprešlapaný, po chvíli som to pod náporom vetra vzdal.

Prišli posily a po porade sme sa rozhodli vrátiť po zelenej späť a využiť prešlapanú stopu smerom na Patriu (ďakujeme). Približne v polovici Patrie vietor zosilnel, viditeľnosť sa zhoršila a keď som zapichol paličku po rúčku do snehu nasledovala otočka.

Ten zjazd nebo veľmi dlhý ale prášok prvotriednej kvality! :)

 

pri_Popradskom_plese

Včera (štvrtok): V Tatranskej Lomnici sa včera spravila diera v oblakoch, zatiaľ čo na Štrbskom celý deň snežilo, tu bolo pekne a vietor len mierny alebo žiadny. Väčšina ľudí už nedokázala zareagovať, pretože predpoveď bola na tento deň zlá a tak tých zopár šťastlivcov v Lomnickom sedle mohlo pojazdiť Lomnické sedlo a  Francúzsku muldu dosýtosti. 

Zlyžovaný bol aj Kartárik. Vydržal, zatiaľ čo Cmiter vypadol celý samovoľne.

 

Podľa posledných informácií boli dnes zlyžované aj Strelecké polia vo Veľkej Studenej doline. 

 

M.Bartoň

 

Fotky Skialpaktuál: Prašanový poplach v Tatrách

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri