Skialpaktuál Filmarák a Baranie sedlo

14.04.2017
skialpaktual-filmarak-a-baranie-sedlo

Najčerstvejšie skialpinfo z Vysokých Tatier: Od pondelka vďaka tomu, že bolo stále pod mrakom snehu neubudlo skôr naopak. Dnes sme sa výťahmi dopravili do Lomnického sedla, odtiaľ sme zišli do Filmaráku. Najprv na mačkách šetriac lyže a potom sme už vychutnali parádny sneh. Traverzli sme pod Veľký hang. Nalepili pásy a vyšli hore na Térynku. Napodiv bola výborná viditeľnosť a vysoká oblačnosť ochraňovala vzácnu snehovú pokrývku pred silným aprílovým slnkom.

na_začiatku_na_mačkách

Nad Térynkou sme stúpali najprv smerom dozadu plánujúc sedlo Baranej strážnice. Mraky a hmla sa však rozhodli ináč. Zvrtli sme teda kormidlo do Baranieho sedla. Na tvrdom povrchu bol čerstvý sneh, miestami do 20 cm. Veľmi to pomohlo pri lyžovaní. Viditeľnosť končila akurát vo výške sedla takže ideál. Nakukli sme do Zmrzlej. Vyše 20cm prachu sa tam škerilo ešte nepolyžovaného.

nad_Térynkou,_šliapeme_kam_nás_to_pustí...

Vrátili sme sa tou istou trasou s medzipristánim na Terynke. Ďakujemä ;)

Pri stúpaní na pásoch hore Filmarákom (nepamätám kedy som vyšiel tak vysoko a tak pohodlne hore na pásoch) sme pozorovali štvoricu lyžujúcu oproti z Prostredného hrotu. Aspoň nám ušiel rýchlo čas.

Zhrnutie: podmienky parádne, snehu od pondelka neubudlo a tie mraky vlastne pomohli. Vďaka nim aj poobede bolo všetko pekne lyžovateľné...

 

Martin Bartoň

Fotky Skialpaktuál Filmarák a Baranie sedlo

Diskusia

RE: Skialpaktuál Filmarák a Baranie sedlo
Čendo 15.04.2017
Aké sú tie Alieny?Manipulácia,flex oproti TLT5,spoľahlivosť?

RE: Skialpaktuál Filmarák a Baranie sedlo
JC 16.04.2017
Ahoj Martin ..pokiaľ ste boli na vašej akcii 14.4.2017 , tak ti štyria v Stillovom žľabe bola partička troch bratov čechov a moja maličkosť ... ako uvádzaš - snehové podmienky vcelku fajnové .. aj vďaka ním sa mi podarilo zopakovanie Gálfyho varianty zjazdu z Prostredného hrotu (pravá časť steny , detail popis www. miropeťo ) .. češi doliezli do polovice žľabu a pakovali dole , vadili im asi moje malé odtrhy a splazy ... ak by nevadilo , pošlem malý report z akcie .. JC

RE: Skialpaktuál Filmarák a Baranie sedlo
Martin 17.04.2017
ahoj, kľudne pošli ak máš aj pár fotiek k tomu vetroplach@vetroplachmagazin.sk

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri