Skialpaktual - Skialp- a skate-aktuál z Kremnických vrchov - Vetroplach magazin

Skialp- a skate-aktuál z Kremnických vrchov

21.12.2011
skialp-a-skate-aktual-z-kremnickych-vrchov

Pre všetkých bežkovania a skialpovania chtivých - pri Banskej Bystrici a v okolí bývajúcich, či len pocestných a okoloidúcich, prinášame krátky sneh-aktuál. Na starý podklad cez víkend napadlo cca 30 cm prašanu, takže vyhliadky na biele Vianoce sa razom zlepšili.

 

Bežkárske zvážnice z Králik na Skalku sú upravené, aj spodná zvážnica spod mostíkov na Tajovskú chatu. Takisto na hrebeni (kremnická strana je upravená) - severný aj južný okruh je zratrakovaný na skate, niektoré úseky sú upravené aj na klasiku.

 

Čo sa týka skialpinizmu - zjazdovka na Králikoch bude upravovaná až od piatku, zatiaľ sa na nej zasnežuje, takže bacha hlavne pri zlyžovávaní na nerovnosti. Popri mostíkoch sa dá pekne vyšliapať do Bystrického sedla a potom zlyžovať po bežkárskych tratiach dole do Králik. Dá sa lyžovať aj popri mostíku, ale lyžba nič moc - pod prašanom je kôra a je to tam rozjazdené od skútrov, taže pôžitok žiadny. Zjazdy cez horu a z vyhliadok neodporúčam - zatiaľ je málo snehu - akurát tak na rozbitie lyží a nachytanie nejakých pníkov medzi nohy :-))

 

Taktiež chcem touto cestou poprosiť nažhavených skialpinistov, aby nelyžovali po doskočiskách mostíkov - skokani sa to chystajú upravovať a robí im problém dať to do poriadku, keď je to tam celé rozbombardované. Zatiaľ je tam aj tak málo snehu - ale niekomu to nedá... Tak len pre informáciu: buďme k sebe empatickí, keď už idú tie Vianoce :-)))

 

Hore na hrebeni to vyzerá gýčovo - dokonalá kulisa na fotenie zimných pohľadníc. Takže vyhrabať lyže, bežky, čelovky a hurá do Kremnických vrchov :-)))

 

 

Sisa

 

 

P.S. A šliapať sa dá aj po práci na čelovkách: pripájam zopár akčných nočných...

Fotky Skialp- a skate-aktuál z Kremnických vrchov


Diskusia
RE: Skialp- a skate-aktuál z Kremnických vrchov
Martin 21.12.2011
Nádhera Sisa! Nech vám to tam čo najdlhšie vydrží!!

RE: Skialp- a skate-aktuál z Kremnických vrchov
Marek 22.12.2011
mosí vydržať...

Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4386070