Skialpaktual - Podmienky na Štrbskom plese - Vetroplach magazin

Podmienky na Štrbskom plese

15.11.2007
podmienky-na-ltrbskom-plese

V Poprade bolo dnes počasie, "že by psa vonku nevyhnal". Teda ideálny čas využiť prvý novembrový sneh na prechádzku na pásoch. Namierili sme si to na Štrbské pleso. V Smokovci to ešte nebolo nič moc, ale už za Hágami začalo poriadne pribúdať snehu. Na Štr. plese to už vyzeralo naozaj ako v zime. Stále husto snežilo. Naše prvé kroky viedli ako ináč: smerom na Solisko. Panoval tu čulý ruch. Ratrak chodil hore dole a vlekári premiestňovali snehové delá, ktoré už narobili pekné kopy snehu. Zasnežuje sa aj stopa pod vlekom a tak možno čoskoro bude jazdiť aj Esíčko.

 

 

 


Pri spodnej stanici vleku na Solisko sme sa otočili, aj keď by sa dalo šlapať až hore. Ukázala sa veľká slabina tejto zjazdovky a to expozícia na hrebeni z ktorého vietor sneh rýchlo odfúkne. Videli sme šlapať dvoch ľudí hore, ale na pohodový zjazd to nevyzeralo. Určite nie na nové lyže.


Po krátkom zjazde sme nalepili znovu pásy a za hustého sneženia sme sa vybrali na prieskum do Mlynice. Tam nefúkal vietor a tak sme si vychutnali prechádzku lesom.


 


Na túto ročnú dobu je to nevídaná snehová nádielka. Palička zapichnutá v snehu ukazuje poctivých 80 čísel. Takže základ na zimu vyzerá byť dobrý, uvidíme čím nás príroda ešte prekvapí.

Vetroplach

Diskusia
Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4435586