Skialpaktual - Berninské Alpy: pistenskialp na Lagalb 2952m. - Vetroplach magazin

Berninské Alpy: pistenskialp na Lagalb 2952m.

23.12.2013
berninske-alpy-pistenskialp-na-lagalb-2952m-

Švajčiarsko - Engadin - St. Moritz

Začiatok zimy a kam vyraziť na skialpy? Počasie ešte nie je ideálne, snehu pomenej, ale kondičku treba ponaháňať, sezóna bude ťažká :)  Obyvatelia švajčiarskeho údolia Engadin, ale aj Taliani z neďalekého Poschiava využívajú na začiatku zimy hojne možnosti šliapania po dvoch zjazdovkách nachádzajúcich sa kúsok  od Passo Bernina v smere do Švajcu.

Ideálne je keď ešte nie je zjazdovka v premávke, vtedy budete mať pokoj. V prípade, že sa už jazdí, vás tabuľa na začiatku zjazdovky bude vyzývať, aby ste si kúpili tzv. skitouren karte. Poplatok za pošliapanie zjazdovky. Zatiaľ som ešte nevyskúšal :)

Aj preto sme si zvolili dnes Lagalb. Ešte som tam nebol a stále je mimo prevádzky. Výborý tip na úvod a do takéhoto kadejakého počasia. Po vyšliapaní po zjazdovke k hornej stanici nasleduje ešte cca 50 v.m. na vrchol po vysneženom hrebeni. S lyžami sa dá vyjsť až hore. 

V prípade vyditeľnosti zaručené brutálne výhľady na hlavnú časť Berninských Álp.

Počas sezóny tu musí byť dobrý freeride, ale to už budeme chodiť šliapať úplne inde :) 

Parkoviská pri dolných staniciach Lagalbu aj Diavolezzy sú zadarmo. Pri šliapaní hore pracoval ratrak zavesený na lane. Šofér keď nás zbadal zastal a povedal, že kým neprejdeme prestane, lebo by to bolo nebezpečné...

 

Info: Lanovka na Diavolezzu (oproti Lagalbu cez cestu) slúži neskôr aj na nástup na túru na Piz Palú, jednu z najkrajších skialpových túr v okolí.

 

M.Bartoň

Fotky Berninské Alpy: pistenskialp na Lagalb 2952m.


Súvisiace články:

Diskusia
RE: Berninské Alpy: pistenskialp na Lagalb 2952m.
sherpa 23.12.2013
ohladuplny sofer! ale asi sa bal zodpovednosti. take prasknute lano je pekna patalia+papiere. lyzovat pod napnutym lanom na skalnatom plese je velky adrenalin....ale neda sa robit casto, raz stacilo.

Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4435442